// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

Assistance samochodowy

W większości przypadków umowy zawiera się na rok. Ubezpieczenie gwarantuje organizację pomocy, gdy zdarzy się wypadek, kradzież albo awaria. Warto sprawdzić, czy umowa zawiera holowanie do serwisu (zwykle ograniczone jest ono liczbą kilometrów lub maksymalnym kosztem usługi), naprawę na miejscu (do jakiej wartości) i dowóz paliwa. W droższych opcjach assistance możemy liczyć też na dostarczenie samochodu zastępczego na czas naprawy, a nawet nocleg kierowcy i pasażerów.

Assistance to pomoc w zakresie technicznym, medycznym,  informacyjnym i prawnym udzielana ubezpieczonym w sytuacji awaryjnej.

Nie sposób przewidzieć, kiedy i gdzie rozkraczy nam się auto lub dojdzie do wypadku, dlatego warto pomyśleć o wykupieniu usługi, która zapewni pomoc specjalisty. Książę na białym koniu wysłany przez ubezpieczyciela może zmienić koło, naprawić usterkę lub odholować auto, a także wesprzeć  w poszukiwaniu noclegu lub parkingu, tym samym łagodząc stres związany z okolicznościami zdarzenia. Zakres usług świadczonych w ramach Assistance zależy od wykupionego wariantu ubezpieczenia.

Podstawowe usługi Assistance w ramach pomocy serwisowej to najczęściej:

  • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu (zarówno ubezpieczonego, jak i osoby trzeciej),
  • transport kierowcy,
  • zapewnienie parkingu,
  • wynajem pojazdu zastępczego.

Każda z tych usług ma jednak swoje ograniczenia, opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), na które trzeba zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia może być ograniczona jedynie do wypadków oraz realizowana do ograniczonej kwoty i to z wyłączeniem kosztów części zamiennych. Holowanie odbywa się często do określonej odległości, samochód zastępczy, podobnie jak parking, przysługuje na z góry ustaloną ilość czasu i zależnie od przyczyny utraty auta (awaria, wypadek lub kradzież).

Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy w wybranym wariancie ubezpieczenia przysługuje pomoc Assistance jedynie na terenie Polski czy także poza granicami kraju. Assistance, przyda się każdemu, kto posiada auto lub motocykl, a tym bardziej tym, którzy często oddalają się od miejsca zamieszkania. Każde towarzystwo ubezpieczeń oferuje co najmniej dwa warianty Assistance, zróżnicowane pod względem zakresu usług. Zazwyczaj funkcjonują one jako uzupełnienia ubezpieczeń komunikacyjnych i występują razem z nimi w pakiecie, co często okazuje się opcją korzystną cenowo.

Likwidacja szkody lub pomoc udzielona przez ubezpieczyciela w zakresie działania polisy assistance, nie ma wpływu na zniżki za bezszkodową jazdę w ramach ubezpieczeń OC i AC.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909