// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

Pogoda latem potrafi być kapryśna, a gwałtowne zjawiska meteo bywają zagrożeniem dla mienia, zdrowia, niekiedy także życia.
Czy zawarta polisa majątkowa na Twój dom czy mieszkanie opiewa szkody z tytułu szkód spowodowanych przez takie zjawiska?

Czy wiesz na co zwrócić uwagę w procesie tzw. likwidacji szkód?

Zniszczone domy, uprawy, magazyny, panele słoneczne, piece grzewcze i inne sprzęty – to tylko niektóre szkody zgłaszane do ubezpieczycieli. Letnie wichury, powodzie i burze z gradem dotykają nie tylko właścicieli gospodarstw, ale również przedsiębiorców.

W przypadku szkód o niewielkiej wartości ubezpieczyciele stosują uproszczona procedurę likwidacji szkody. W przypadku dużych szkód gdzie konieczne są oględziny rzeczoznawcy – procedura jest znacznie dłuższa.

Przy małych szkodach najważniejsza jest rozmowa telefoniczna i potwierdzenie uszkodzeń mienia w postaci zdjęć.

W procesie likwidacji szkód z powodu żywiołów najważniejsza jest inwentaryzacja strat i zminimalizowanie poszerzania rozmiarów szkody. Przy bardzo dużych szkodach obejmujących duże rejony zdarza się że likwidatorzy nie są w stanie dotrzeć szybko na miejsce. Wtedy bardzo ważne jest przygotowanie solidnej dokumentacji dotyczącej strat, wykonanie zdjęć i zabezpieczenie elementów, które pomogą w oszacowaniu szkody.

W przypadku szkód masowych, ubezpieczyciele często proponują zaliczkę na poczet przyszłego odszkodowania. Zazwyczaj można ja otrzymać od 3 dni do 2 tygodni, natomiast dopłata realizowana jest w czasie późniejszym.

Przy zawieraniu polisy należy zwrócić uwagę na oszacowanie odpowiednie sumy ubezpieczenia domu. Przy dużych zniszczeniach lub całkowitych ma to ogromne znaczenie, a w przypadku ubezpieczenia na zaniżonych sumach nie wystarcza to na pokrycie kosztów szkody.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909