// First try loading jQuery from Google's CDN // Fall back to a local copy of jQuery if the CDN fails

Podróżujesz często poza miastem?

Nie stać Cię na pełna polisę AC?

Chcesz mieć ochrone szyby nie tylko czołowej pojazdu?

W takiej sytuacji pomoże nam ubezpieczenie szyb pojazdu.

Dlaczego warto dokupić wariant szyby?

1. Uszkodzoną szybę często można naprawić w specjalistycznym warsztacie. Ubezpieczyciel pokryje koszty takiej naprawy. Na wymianę szyby możemy liczyć przy poważnych uszkodzeniach, które nie kwalifikują się do drobnej naprawy.

2. Jeśli zgłosisz uszkodzenie szyb ze swojej polisy Auto Szyby, nie utracisz zniżek za bezszkodową jazdę.

3. Podróże poza miastem wiążą się z ryzykiem uszkodzenia szyby czołowej. Odpryski z jezdni mogą spowodować poważne uszkodzenia. W takiej sytuacji pomoże nam ubezpieczenie szyb pojazdu.

4. Uszkodzenie szyb możemy zgłosić z polisy Autocasco. Minusem jest: utrata zniżek oraz ryzyko, że przy niskiej wartości uszkodzenia – Ubezpieczyciel powoła się na franszyzę integralną (zwykle 500zł) i nie wypłaci odszkodowania. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest ubezpieczenie szyb, które nie wpływa na zniżki i nie jest ograniczone minimalną wartością szkody.

O czym należy pamiętać zawierając taką polisę:

  • Ubezpieczyciele często wprowadzają udział własny do ubezpieczenia szyb. Część kosztów naprawy lub wymiany szyby pokrywamy sami. Warto sprawdzić w OWU, czy występuje udział własny i jaką ma wartość.
  • Ubezpieczyciele ustalają maksymalną granicę odpowiedzialności za uszkodzoną szybę, np. 2000zł, 5000zł. Sprawdźmy w OWU lub zapytajmy doradcę, jaką sumę ubezpieczenia oferuje Ubezpieczyciel. Suma ubezpieczenia ma szczególne znaczenie przy pojazdach znacznej wartości.
  • Pamiętajmy, że w ramach ubezpieczenia szyb przy wymianie otrzymamy zamiennik szyby. Zamienniki mają atesty i są pełnowartościowe, jednak nie są to oryginalne szyby producenta pojazdu.
  • Podobnie jak inne ubezpieczenia komunikacyjne, także ubezpieczenie szyb ma swoje wyłączenia. Są to okoliczności, które zwalniają Towarzystwo Ubezpieczeniowe z obowiązku wypłaty odszkodowania. Całą listę wyłączeń znajdziesz w OWU do polisy, sprawdź je przed zakupem ubezpieczenia.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

506-157-909